Bill Gates v nebi a pekle (vtip) 12. 3.  

Bill Gates umírá v automobilové nehodě. Přichází do očistce, kde ho prověřuje sám Svatý Petr.

Musím se přiznat Bille, že v Tvém případě opravdu nevím, jestli Tě mám poslat do nebe nebo do pekla. Je fakt, že jsi strašně moc pomohl rozvoji společnosti tím, že Tvoji zásluhou je v Americe počítač téměř v každém domě. Na druhé straně jsi ale vytvořil ta příšerná Windows '95. Myslím, že v Tvém případě udělám něco, co jsem doposud nikdy neudělal. Nechám rozhodnutí o tom, kam chceš jít, na Tobě.

Bill odpověděl, "Nuže, jaký je mezi těmi dvěma místy rozdíl?"

Sv. Petr řekl, "Pokud Ti to pomůže v rozhodování, povolím Ti nejprve krátkou návštěvu obou míst."

"Fajn, ale kam se mám jít podívat nejdříve?"

"To nechám na Tobě.

"Tak jo," řekl Bill, "nejdřív se podívám na peklo."

A tak šel Bill do pekla. Byla tam nádherná písčitá pláž s čistou vodou a se spoustou žen v bikinách, které pobíhaly kolem, smály se a hrály si ve vodě. Slunce svítilo, teplota byla perfektní. Moc se mu tam líbilo.

"To je senzace!" říká Sv. Petrovi. "Pokud tohle je peklo, tak bych OPRAVDU moc rád viděl nebe!"

"Dobře," říká Sv. Petr, a hned se tam vydali.

Nebe bylo vysoko v mracích, andělé tam poletovali kolem, hráli na harfy a zpívali. Bylo to pěkné, ale ne tak přitažlivé jako peklo. Po chvilce uvažování se Bill rozhodl.

"Hmmm, myslím, že bych raději vzal to peklo," řekl Sv. Petrovi.

"Dobře, jak si přeješ," odvětil Petr.

A tak šel Bill Gates do pekla.

O dva týdny později se Sv. Petr přišel se podívat jak se zesnulému miliardářovi vede v pekle. Když se tam dostavil, našel Billa připoutaného ke zdi, křičícího mezi horkými plameny v tmavých jeskyních, kde ho pálili a mučili démoni.

"Jak se Ti vede?" ptal se Billa.

V Billově hlase byla úzkost a zklamání. "Je to příšerné! Tohle nemá nic společného s peklem, které jsem navštívil před dvěma týdny! Co se stalo s těmi překrásnými plážemi a spoře oděnými ženami, které si hrály ve vodě?!???

"To byl jen demonstrační program ...," odvětil Sv. Petr.