Všechny vraždy ve Winnipegu vyřešeny 14. 4.

Winnipegská policie nemusí být ve všem úplně perfektní, ve vyšetřování vražd ale rozhodně je! Za posledních pět a půl roku, kdy ve Winnipegu operuje osmičlenný tým detektivů, který se specializuje pouze na vyšetřování vražd, tento tým úspěšně vyřešil všech 99 vražd, které se tu v té době staly. Ve všech případech byli pachatelé zatčeni. Pro srovnání: v asi dvakrát větším Vancouveru se za stejnou dobu stalo 158 vražd, vyřešeno jich bylo ale jen 53%. V Calgary jsou úspěšnější, přesto tam bylo vyřešeno jen 88% všech vražd.

Z těch 99 winnipegských vražd 72 případů už prošlo soudním řízením a pouze v jednom případě došlo k zastavení procesu pro nedostatek důkazů. A v jednom případě byla pachatelka, která zastřelila svého manžela a k vraždě se přiznala, zproštěna viny, protože ji manžel týral.

Ještě před deseti lety nebylo všechno tak perfektní. V r. 1989 byl např. zatčen pro podezření z dvojnásobné vraždy muž, který byl v době vraždy ve vězení. V r. 1988 byli zase z vraždy obviněni dva Indiáni, přestože policie našla na místě činu otisky prstů jiného muže. Teprve poté co korunní svědkyně u soudu prohlásila, že byla ke svému svědectví donucena policii, byli ti dva propuštěni. Skutečného vraha pak pomohl usvědčit nejstarší člen dnešního specializovaného vyšetřovacího týmu.