Další nesrovnalosti v číslech — Rozsudek 9. 7. 1997

Včera ve zprávach v rádiu oznámili, že nákladní loď Progres přivezla na ruskou kosmickou stanici Mír asi 380 kg nákladu (kabely a další díly nutné na znovupřipojení zdroje energie z poškozeného modulu Spektr, kyslík a vodu), zatímco v televizi tvrdili, že toho jsou skoro 2 tuny. Výčet dovezených věcí byl zhruba stejný. V obou případech bylo řečeno, že toho je tolik, že budou věci vykládat několik dní. Vypadalo to na zprávu ze stejného zdroje (jednalo se o rádio i televizi patřící veřejněprávní CBC). Jak přišli k tak různým číslům, nechápu (jedině snad, že by ty tuny nebyly metrické, ale nějaké staré imperialní minituny rovnajíci se necelým 200 kg, ale o ničem takovém jsem zatím neslyšel . Alespoň třeba tady jsem nic takového nenašel).
Brian Contois z Manitoba Warriors byl nedávno odsouzen ke 3 a půl roku vězení za to staré obvinění týkající se drog. Rada manitobských indiánských náčelníků přesto uvažuje o tom, že si ho ponechá jako oficialního poradce, že jim může poskytovat rady i z vězení. O tom druhém procesu jsem zatím žádnou zprávu nezaregistroval.

Nedávno jsem slyšel úplný konec pořadu zřejmě věnovaného problematice gangů a speciálně Manitoba Warriors. Mluvil v něm jeden z bývalých vůdců, který se s Manitoba Warriors rozešel, když dospěl k závěru, že používání jakéhokoliv násilí není dobrá cesta k dosažení indiánských práv. Jistou dobu, když čekal na rozsudek soudu, který ho pak odsoudil na nějakou dobu do vězení, trávil v nějaké indiánské rezervaci. Říkal, že místní mládež vědala, že má něco společného s Manitoba Warriors, byl předmětem jejich obdivu a chtěli po něm, aby je do Manitoba Warriors dostal. V jejich situaci to byl zřejmě ten nejatraktivnější životní cíl, o němž slyšeli. Když se podaří tohle změnit, problém gangů bude vyřešen.