Češi a Slováci ve Winnipegu

Co je nového ve Winnipegu: Oznamník pro Winnipeg    

Moje starší články:

Ve stručnosti, Čechů a Slováků je v celé Manitobě asi 2000, mnoho z nich žije přímo ve Winnipegu.

Chystáte-li se do Winnipegu nebo jim jen projíždíte, můžete se s Čechy a Slováky setkat ve Spolkovém domě Československé podpůrné jednoty (ČSPJ) - nejstarší čsl. krajanské organizace v Kanadě, jehož adresa je: 154 McKenzie Street (na sever od rozsáhlého nákladního nádraží CPR ve čtvrti West Kildonan). V suterénu je klub (český bar), který je otevřen od čtvrtka do soboty od 7 do 11 hodin večer.

V domě se také pořádají různé oslavy a kulturní akce (např. od 17. 2. 2001 pravidelná promítání českých a slovenských filmů spojená s večeří). Oznámení o jejich konání se objevují na stránkách ČSPJ a časopise ČSPJ Říčka.

Druhá čsl. organizace ve Winnipegu je pobočkou celokanadské ČSSK. ČSSK zase vydává časopis Pramen.

Česky se asi vždy také domluvíte v restauraci Sonya Family Restaurant, jejíž adresa je 190 Henderson Way (podle stylu písma na vývěsním štítu jsem si dlouho myslel, že se jedná o indickou restauraci, nenechte se tím také mýlit, stěny uvnitř jsou pokryté obrázky z českých kalendářů). Tato restaurace se nachází celkem blízko od centra, na samém začátku na sever do Lockportu směřující Henderson Way, blízko mého oblíbeného starého mostu Redwood Bridge.